SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
ME WUKF 2016

Úspešné Majstrovstvá Európy v podaní slovenských karatistov
Bratislava, 17.10.2016: V termíne od 12. do 16.10.2016 sa v talianskom Montichiari uskutočnili 8. Majstrovstvá Európy detí, mládeže a dospelých WUKF (Svetová únia karate). Celkovo sa majstrovstiev zúčastnilo viac ako 1800 pretekárov z takmer 30 krajín Európy, čo len potvrdzuje trend rozširovania sa WUKF, ktorá každým rokom získava na potenciály.   
Slovenské farby hájili reprezentanti Slovenskej federácie karate a bojových umení.  Takmer päťdesiatka reprezentantov získala celkovo 33 cenných kovov (9 titulov majstra Európy, 10 strieborných medailí a 14 bronzových).
Seniorskou majsterkou Európy v Goju ryu kata sa stala Viktória Šályová, Róbert Roth zvíťazil v kategórii kumite juniorov a po titule majstra sveta si prináša z Talianska titul majstra Európy.  Úspechy z majstrovstiev sveta v Dubline z júna 2016 pretavili do medailí aj ďalší reprezentanti. Lukáš Tobolák v kata goju ryu získal titul majstra Európy, Katarína Foltánová obdobne zvíťazila v kategórii dorasteniek. 
Úradujúci majstri sveta v kumite družstiev seniorov z Dublinu získali bronzové medaily.
 
Majstrami Európy sa stali:
Viktória Šályová – kata seniorky Goju ryu
Róbert Roth – kumite juniorov 18-20 open
Katarína Foltánová – kata dorasteniek 15-17 Other styles
Lukáš Tobolák – kata minikadeti 13-14 Goju ryu
Bianka Havranová – kata minikadetiek 13-14 Other styles
Romana Adamcová – kumite minikadetiek 13-14 rokov nad 155 cm
Chiara Holečková – kata detí 11-12 rokov open styles
Eliška Hudecová – kata detí 11 -12 rokov biele-oranžové pásy
Kata team dorasteniek 15-17 – Foltánová, Havranová,  Holečková

2.miesto získali:
Andrea Klementisová – kata seniorky Other styles
Ľudovít Kocsis – kata seniorov Goju ryu
Lukáš Kučerák – kumite seniorov open
Tamara Szomolányiová – kata junioriek 18-20 Other styles
Michal Kunst – kata juniorov 18-20 Goju ryu
Filip Scholz – kata kadet Goju ryu 15-17
Matej Chudý – kumite dorastencov 15-17 vo váhe 70-75 kg
Bibiana Ondrušová – kata minikadetiek Goju ryu 13-14 rokov
Kata team junioriek 18-20 – Handiaková, Szomolányiová Tamara a Nina 
Kata team juniorov 18-20 – Kunst, Scholz, Tobolák

3.miesto získali:
Martina Valentíková – kata senioriek Goju ryu
René Kubovič – kata seniorov Other styles
Tomáš Valentík – kumite seniorov +80 kg
Peter Meliš – kumite juniorov 75-80 kg
Nina Szomolányiová – kata dorasteniek Other styles
Lukáš Martiš – kata dorastencov 15-17 Goju ryu
Marco Uhrín -  kumite dorastencov open
Filip Bleho – kata minikadetov 13-14 Goju ryu
Marek Pavlák – kumite minikadetov 13-14 rokov nad 165 cm
Michal Bartko – kata detí 9 -10 roční
Kata team senioriek +18 rokov – Klementisová, Šályová, Šalamonová
Kumite team sanbon shobu seniorov – Kučerák, Valentík, Roth, Roľník
Kumite team rotácie dorastencov 15-17 rokov – Chudý, Pohronský, Uhrín, Urge
Kumite team sanbon shobu dorasteniek – Gáfriková, Kasanová, Palmová, Žemberyová 




Fotogaléria k článku

SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
created by   SERVIS
PODNIKATEĽA