SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
Tlačová správa - MS WUKF 2019

Bratislava, 27.7. -  Slovenská federácia karate a bojových umení (SFKaBU) si Vám dovoľuje oznámiť, že dňa 24.7.2017 v Londýne pri príležitosti medzinárodného turnaja karate (WUKF Champions League), za prítomnosti viceprezidenta SFKaBU JUDr. Martina Jarabicu a generálneho sekretára SFKaBU Mgr. Petra Kotáska oznámil prezident svetovej organizácie karate WUKF (World Union of Karate-do Organizations) prof. Dr. Liviu Crisan vedeniu a rozhodcovskému zboru WUKF zámer a podporu organizovania majstrovstiev sveta v karate v roku 2019 na Slovensku.
Slovenská federácia karate a bojových umení tak získala po veľmi úspešnom Európskom pohári Slovakia OPEN v Bratislave v apríli 2017 príležitosť organizovať najprestížnejší turnaj svetovej organizácie karate.
Majstrovstvá sveta v karate sa doposiaľ sa na Slovensku ešte neorganizovali a o kvalite a prestíži svedčí aj počet štartov na posledných majstrovstvách sveta v roku 2016 v Dubline, ktorý sa šplhal k 5000 štartom. 
O tejto výnimočnej správe informoval prezident SFKaBU Mgr. Daniel Baran na otváracom ceremoniáli medzinárodného letného sústredenia karate a kobudo organizovaného SFKaBU v Žiline, za účasti ministra obrany SR Ing. Petra Gajdoša a mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Japonska v Slovenskej republike J. E. pána Juna Shimmiho. Mgr. Peter Kotásek
generálny sekretár SFKaBU
Fotogaléria k článku

SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
created by   SERVIS
PODNIKATEĽA