INTERNATIONAL WUKF KARATE GALA

11. septembra 2023by Daniel Baran

9.9.2023 sa malý tím zložený zo 4 pretekárov a 1 coacha zúčastnil na medzinárodnom turnaji INTERNATIONAL WUKF KARATE GALA. Turnaj sa uskutočnil pod hlavičkou WUKF, organizátorom bola rumunská federácia karate.

Súťaž sa uskutočnila v meste Timisoara (Temešvár). SFKaBU a Slovensko reprezentovali:

• Chiara Holečková (KK Goju ryu Levice)
  • Sára Potúčková (KK Goju ryu Levice)
  • Filip Bleho (TJ Slovan Duslo Šaľa)
  • Timotej Horák (TJ Sokol Ilava)
  • Martin Svítok (Karate FKŠ Prievidza)

Coachom výpravy bol Mgr. Tomáš Valentík (KK Goju ryu Levice), ktorému veľmi pekne ďakujeme za organizáciu výpravy a ich šťastný a úspešný návrat na Slovensko.

Z Rumunska si výprava priviezla 3 cenné kovy. Chiara Holečková získala 1. miesto v kategórii kata ženy, Filip Bleho získal striebro v kata muži a Sára  Potúčková získala striebro v kata juniorky. Timotej Horák skončil na 5. mieste, Martin Svítok na 6. Všetky kategórie boli OPEN.

Všetkým zúčastneným v prvom rade ďakujeme za úžasné reprezentovanie SR a našej Federácie a gratulujeme k umiestneniu!

text: Daniel Baran