MS karate a kobudo WUKF Bratislava 2019

https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/IMG_4130-5-e1610575632376.jpg

Celkový počet účastníkov 5260, pretekárov všetkých vekových skupín 2460, zvyšok – tréneri, coachovia, realizačné tímy, rozhodcovia, prezidenti národných federácií, hostia.

Historicky prvýkrát sa na Slovensku uskutočnili majstrovstvá sveta v karate. Svetová organizácia WUKF (www.wukf-karate.org) pridelila 8. MS v karate všetkých vekových skupín práve našej federácii.

Záštitu nad podujatím prevzal predseda vlády SR p. Peter Pellegrini a primátor hl. mesta Bratislavy, p. Matúš Vallo. Výraznú podporu turnaju poskytol Bratislavský samosprávny kraj a jeho predseda p. Juraj Droba, ako i Ministerstvo školstva SR a Ministerstvo obrany SR. Do organizácie sa zapojilo aj Japonské veľvyslanectvo na Slovensku, veľvyslanec, J.E. Jun Shimmi zorganizoval recepciu pred otvorením MS, bol i oficiálnym hosťom otváracieho ceremoniálu.

Slovenská federácia karate a bojových umení, ako celoslovenský športový zväz, zorganizoval v termíne od 20. do 23.6.2019 najväčší turnaj tejto svetovej organizácie v jej histórii. Ešte nikdy sa nestretlo toľko pretekárov zo 43 krajín a 86 národných federácií na jednom mieste.

Prvenstvo majú MS i v počte akreditovaných medzinárodných rozhodcov, ktorých bolo vyše 130, ako i akreditovaných coachov – 230.

Bratislava sa na pár dní stala centrom svetového karate a vďaka karate spoznali návštevníci nielen hlavné mesto, ale i okolie – Pezinok, Senec… Všetci účastníci boli počas pobytu ubytovaní v hoteloch okolo Zimného štadióna Ondreja Nepelu, čím aj karate prispelo k navýšeniu izbonocí v našom hlavnom meste. Nehovoriac o výletoch jednotlivých výprav do samotného mesta, či do okolia Bratislavy. Tým i náš turnaj prispel k zvýšeniu turistického záujmu o Bratislavu a jej okolie. Slovensko vypravilo najväčšiu výpravu vo svojej histórii, čo sa pretavilo i do medailovej bilancie, keď naša Federácia skončila na 2. mieste zo všetkých 86 národných federácií z celého sveta.

Svetová organizácia WUKF prostredníctvom svojho prezidenta, prof. Dr. Livia Crisana, udelila organizátorom dekrét NAJLEPŠIEHO organizátora svetových podujatí WUKF. I tento diplom je potvrdením o vysokom štandarde organizácie MS v karate a kobudo na Slovensku v roku 2019.

https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/2021/01/logo_sfk_obrazok-640x640.png
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/peniaze_na-web-sfk.png
Kontakt
info@karate-slovakia.sk
Miletičova 3/a Bratislava, 821 08 Slovensko
NÁRODNÉ VZDELÁVACIE STREDISKO EURETHICS ETSIA
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/LOGO-EURETHICS-ETSIA-testo-in-contorni-160x160.png

Copyright © 2014 Slovenská federácia karate a bojových umení.
Created with ❤ by Marek Tettinger.