Seminár s Meitatsu YAGI, 10.dan karate – GASSHUKU 2023 – za účasti Arashi Budokan Palárikovo

12. októbra 2023by Daniel Baran

V dňoch 06.-08. októbra zúčastnili členovia klubu Arashi Budokan Palárikovo seminára Meibukan Goju ryu Karate – GASSHUKU IMGKA 2023 v Sokolove v Českej republike, pod vedením hanshi Meitatsu YAGI, 10.dan, ktorý organizoval kyoshi Jiří MATOUŠ, 7.dan karate, z ČMGKA Sokolov. Plk. Mgr. MATOUŠOVI bol na konci úspešnej akcie udelený titul kyoshi (učiteľ učiteľov alebo majster učiteľ). Majstrovi YAGI pomáhali kyoshi Mark Matthews a kyoshi Carl Wheeler z Kanady.
Vysoko profesionálne zorganizovanú akciu prišiel zahájiť aj japonský veľvyslanec, pán Hideo SUZUKI. Svoje zastúpenie mali krajiny Česká republika, Slovenská republika, Ukrajina, Holandsko, Japonsko,
Kanada, Nemecko, Slovinsko a Chorvátsko. Nemalú skupinu tvorili zástupcovia českej vetvy Shodokan Goju ryu karate.
Účastníci seminára mali možnosť vyskúšať si techniky a metódy, ktorými sa Meibukan Goju ryu karate vyznačuje, najmä čínske prvky a osvojiť si základy kata Tenchi (Nebo a Zem). Hanshi počas pútavých prednášok vyrozprával históriu rodiny YAGI, karate na Okinawe, rozdieloch medzi štýlmi karate, zakladateľovi štýlu Goju ryu Chojunovi MIYAGI z rozprávania svojho otca a venoval sa štyrom spôsobom dýchania v karate a kata Sanchin.
Na večernej Sayonara Party, ktorá trvala do skorých ranných hodín, mali účastnici možnosť nadviazať nové priateľstvá, kontakty a vymeniť si cenné informácie.

Hanshi Meitatsu YAGI je synom majstra Meitoku YAGI, zakladateľa línie Meibukan Goju ryu Karate a pokračovateľ slávnej rodiny YAGI, ktorá bola v roku 1392 čínskym cisárom vyslaná na Okinawu v rámci misie známej ako „36 rodín“, ktorá mala za úlohu importovať čínsku kultúru na ostrov Okinawa.

Klubu ďakujeme za reprezentovanie SR a SFKaBU a veríme, že si účastníci odniesli skvelé zážitky zo seminára legendy okinawského karate.

Foto: Jiří KOT a Adrián KLEMAN

TETX: Adrián Kleman

https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/2021/01/logo_sfk_obrazok-640x640.png
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/peniaze_na-web-sfk.png
Kontakt
info@karate-slovakia.sk
Miletičova 3/a Bratislava, 821 08 Slovensko
NÁRODNÉ VZDELÁVACIE STREDISKO EURETHICS ETSIA
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/LOGO-EURETHICS-ETSIA-testo-in-contorni-160x160.png

Copyright © 2014 Slovenská federácia karate a bojových umení.
Created with ❤ by Marek Tettinger.