Všetko najlepšie, Kiyuna sensei

9. februára 2023by Daniel Baran

V mene Federácie prajeme všetko najlepšie, Hanshi Choyu Kiyuna sensei, 10. Dan karate, 10. Dan kobudo!

Choyu Kiyuna sa narodil na Okinawe v roku 1931. Karate sa začal učiť v roku 1948. Najprv trénoval v Shorin Ryu karate, v roku 1954 vstúpil do Shoreikan dojo Seikichi Toguchi krátko po jeho otvorení a začal študovať Goju-Ryu. Keď sa otvorilo Shodokan dojo, bol požiadaný, aby prišiel a trénoval s Higa senseiom a toto bude jeho posledné dojo.

V roku 1965 získal od Seiko Higa titul Renshi.
V roku 1966 zomrel Seiko Higa sensei. Potom Shodokan dojo zdedil jeho syn, Seikichi Higa. Choyu Kiyuna pokračoval v učení Goju Ryu od Seikichi Higu. Krátko po tom získal v  auguste 1968 učiteľský titul Kyoshi. V roku 1992 si otvoril vlastné dojo Seidokan. Predtým bol stále aktívny ako inštruktor v samotnom Shodokan dojo. V tom istom roku mu bol udelený učiteľský  titul Hanshi.

Dnes je nielen najstarším žijúcim študentom Seiko Higa, ale aj jedným z najstarších majstrov Goju Ryu na svete. Pokračuje vo vyučovaní a zachovávaní tradičného Goju Ryu zdedeného po Seiko Higa a jeho synovi. Kiyuna sensei pripisuje svoj dlhý život tréningu karate.

Naši slovenskí lektori mali tú česť učiť sa od neho na Okinawe a členovia našej Federácie ho mohli vidieť i na Slovensku. V roku 2008 bol na sústredení v Mošovciach. Úžasné spomienky majú mnohí doteraz!

 

V roku 2023 sa dožíva krásny 92 rokov!

https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/2021/01/logo_sfk_obrazok-640x640.png
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/peniaze_na-web-sfk.png
Kontakt
info@karate-slovakia.sk
Miletičova 3/a Bratislava, 821 08 Slovensko
NÁRODNÉ VZDELÁVACIE STREDISKO EURETHICS ETSIA
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/LOGO-EURETHICS-ETSIA-testo-in-contorni-160x160.png

Copyright © 2014 Slovenská federácia karate a bojových umení.
Created with ❤ by Marek Tettinger.