12. Majstrovstvá Európy WUKF

8. novembra 2022by Daniel Baran

V termíne od 3. do 6. novembra sa v talianskej Florencii uskutočnili 12. Majstrovstvá Európy WUKF. Turnaja sa celkovo zúčastnilo viac ako 1800 pretekárov z 21 krajín Európy. Naša Federácia mala historicky najväčšiu výpravu. Celkovo cestovalo do Florencie 130 členov výpravy, z toho 81 pretekárov, 11 oficiálnych coachov, 4 medzinárodní rozhodcovia WUKF a 1 delegát. Zvyšok tvorili rodičia, či rodinní príslušníci pretekárov.

Po dlhej dobe spôsobenej pandémiu koronavírusu sa členmi výpravy stali i pretekári mladší ako 18 rokov. Začala sa éra podpory mladších pretekárov, ktorí, žiaľ, počas pandémie nemohli cestovať na oficiálne turnaje z dôvodu ich bezpečnosti a pandemických opatrení.

V celkovej bilancii Federácií sme skončili na skvelom 4. mieste (celkovo 48) so ziskom 51 medailí – 14 zlatých, 19 strieborných a 18 bronzových medailí.

Je na mieste poďakovať všetkým, ktorí dopomohli k skvelému výsledku Federácie ako takej:

  • zúčastneným pretekárom klubov Federácie;
  • jednotlivým trénerom klubov Federácie za prípravu a prístup k nominovaným;
  • reprezentačným trénerom SFKaBU a trénerom Talentovanej mládeže SFKaBU;
  • medzinárodným rozhodcom SFKaBU s licenciou WUKF;
  • oficiálnym coachom a coachom klubov vo Florencii;
  • rodičom pretekárov;
  • vedeniu SFKaBU;
  • klubovým sponzorom a partnerom;
  • Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Nebolo vôbec jednoduché zabezpečiť dopravu, ubytovanie, registráciu a všetko okolo národného tímu pri tak početnej výprave. Boli to hodiny práce, telefonovania, komunikácie s organizátorom, dopravcom, hotelom či predstaviteľmi WUKF. Celá výprava bola rozdelená do dvoch skupín, ktoré sa „vystriedali“ v hale.

No stálo to zato. Presne tu je vidieť, že táto dennodenná práca má zmysel. Tá radosť, slzy šťastia, občas i sklamania… I takto podporujeme kreovanie ďalších skvelých karatistov – pretekárov, rozhodcov, funkcionárov!!!

 

Jedno veľké ďakujeme VŠETKÝM!

Bola ocenená práca i slovenských rozhodcov, ktorí patrili medzi špičku v 70 člennom rozhodcovskom zbore. Výsledkom je historický moment. Slovensko má dvoch WUKF SENIOR REFEREES. Stali sa nimi Peter KOTÁSEK, generálny sekretár SFKaBU a Martin JARABICA, viceprezident SFKaBU. Obom našim top rozhodcom gratulujeme k úspechu a prajeme do náročnej úlohy rozhodcu veľa energie a pevné nervy.

 

text: Daniel Baran, prezident SFKaBU

https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/2021/01/logo_sfk_obrazok-640x640.png
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/peniaze_na-web-sfk.png
Kontakt
info@karate-slovakia.sk
Miletičova 3/a Bratislava, 821 08 Slovensko
NÁRODNÉ VZDELÁVACIE STREDISKO EURETHICS ETSIA
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/LOGO-EURETHICS-ETSIA-testo-in-contorni-160x160.png

Copyright © 2014 Slovenská federácia karate a bojových umení.
Created with ❤ by Marek Tettinger.