Jubilant Ján Valentík

13. augusta 2022by Daniel Baran

V utorok, 9. augusta sa životného jubilea, 60 rokov, dožil dlhoročný aktívny člen našej Federácie.

Ján Valentík, viceprezident SFKaBU, tréner, bývalý reprezentačný tréner pre kumite, špecialista na kumite, nositeľ 4. Danu karate. Sensei Valentík viedol v Leviciach viac ako 30 rokov klub karate, ktorý dnes vedie jeho syn, Tomáš Valentík (KK Goju ryu Levice). Počas svojej dlhej trénerskej kariéry doviedol svojich zverencov k tým najvyšším športovým úspechom. Mnohí z nich získali tituly majstrov sveta, Európy či Slovenska, dodnes sú vzormi pre najmladších a šíria učenie svojho senseia…

Medzi najväčšie úspechy považuje Ján Valentík úspešné ťaženie na Majstrovstvách sveta WUKF v Dubline v roku 2016.  Družstvo kumite mužov, reprezentujúce Slovensko, zabojovalo v konkurencii  19tich tímov a na radosť všetkých získalo titul majstra sveta! Pri tomto úspechu nechýbal ako coach práve sensei Valentík.

Za svoj profesíjny život odtrénoval stovky svojich žiakov. Medzi tých, ktorí nielen trénujú, ale sú sami trénermi a ďalej sa venujú karate patria napríklad Tomáš Valentík, Peter Zelinka, Lucia Pullmann Trnková, Nina Valentíková, Martina Valentíková, Ján Szabó, Nikola Milulecová, Ján Fedor a množstvo ďalších…

 

Sensei Valentík okrem fungovania v rámci Federácie (či vo zväze) sa venoval i trénovaniu našich ozbrojených zložiek. Či už išlo o príslušníkov policajného zboru alebo armády. Týchto pripravoval na boj zblízka.

Naposledy sme senseia Valentíka mohli vidieť počas medzinárodného seminára kumite so senseiom Christophom Pinnom, ktorého dlhe roky osobne pozná.

Senseiovi Valentíkovi prajeme všetko najlepšie, pevné zdravie a energiu do života! Nech ho neopúšťa jeho povestný úsmev, vtip a najmä chuť do života!

Kanpai 乾杯, sensei Valentík!

 

https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/2021/01/logo_sfk_obrazok-640x640.png
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/peniaze_na-web-sfk.png
Kontakt
info@karate-slovakia.sk
Miletičova 3/a Bratislava, 821 08 Slovensko
NÁRODNÉ VZDELÁVACIE STREDISKO EURETHICS ETSIA
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/LOGO-EURETHICS-ETSIA-testo-in-contorni-160x160.png

Copyright © 2014 Slovenská federácia karate a bojových umení.
Created with ❤ by Marek Tettinger.