ŠK Karate Nová Baňa sa vrátila s úspechom z Poľska

14. mája 2024by Daniel Baran
Tento víkend sa pretekári Šk Karate NB zúčastnili 17. ročníka Europa Ronin Cup v Poľsku. Úspešne sme reprezentovali nielen klub, ale aj Slovenská Federácia Karate, keď sme v medailových umiestneniach získali celkom 38 medailí. Na hrudiach našich pretekárov visí 20 zlatých, 9 strieborných a 9 bronzových metálov. Získali sme pohár za 2. najúspešnejší klub pretekov v počte medailí, no stali sme sa celkovým víťazom turnaja za držiteľa najvyššieho počtu zlatých kovov. Naša Nina Kocianová bola vyhodnotená ako najúspešnejšia pretekárka turnaja taktiež za počet získaných najcennejších medailí.
Pomohli sme aj organizačne, keď 5 našich zástupcov bolo súčasťou rozhodcovského tímu. Ďakujeme Jánovi Šálymu, Renátke Bokníkovej, Renátke Bokníkovej mladšej, Linde Kupkárovej, Sabínke Kruľákovej za ich pomoc.
Samozrejme sa chceme poďakovať všetkým zúčastneným rodičom za ich nezištnú podporu, účasť aj atmosféru, ktorou opäť dokázali, že sme jedna veľká karatistická rodina. Naše skvelé výkony sú súhrou tvrdej driny pretekárov, trénerov aj obetavosti rodičov a samozrejme finančnej podpory mesta Nová Baňa a sponzorov.
Ďakujeme všetkým za podporu a tešíme sa na najbližšie podujatie.
text: Ján Šály, predseda ŠK Karate Nová Baňa