Viacklubové sústredenie karate a kobudo

11. augusta 2021by Daniel Baran

V termíne od 3. do 8. augusta 2021 sa uskutočnil 2. ročník Viacklubového sústredenia karate a kobudo. Zastúpenie tento rok mali kluby Dojo StupavaTJ BUDO BratislavaKK Duvikan BratislavaKK Seiken Bratislava a SBA Banská Bystrica.  Celkovo sa sústredenia zúčastnilo viac ako 70 cvičencov od 9. kyu až po 8. Dan. V rámci 16tich tréningov karate a kobudo sa prešla základná technika I., základná technika II., Sanchin, Tensho, Gekisai Dai I., Gekisai Dai II., Saifa, Seyunchin, Seipai, Sezan, Kururunfa, bunkai karate, Kaatin no kun, Kubo no kun, Ichi no dan, Ekku, Kama, Timbe. Cvičenci boli rozdelených do dvoch skupín a trénovalo sa vo vnútri, ako i vonku.

Jednotlivé tréningy viedli sensei Divinec, Kreuzer, Baran, Talacko Marcel, Kotásek, Bodnár, Talacko Daniel.

Súčasťou bola i krátka prednáška MUDr. Magdalény Mižičkovej, PhD., k rozvoju pohybových aktivít detí a mládeže. Veľkou výzvou pre všetkých bola súťaž Sparťan, ktorá tvorí neodmysliteľnú časť sústredenia.

Okrem zúčastnených klubov aspoň na chvíľu Rekreačné zariadenie Branko navštívili sensei Dado, sensei Dado Klementisová, sensei Valentík s manželkou Ninou. Okrem toho sa tu uskutočnilo menšie stretnutie znevýhodnených športovcov za účasti p. Ľubomíra Doku st., jeho zverencov s členmi PR SFKaBU. Témou boli nadchádzajúce MS WUKF v Rumunsku.

Všetci si odnášame skvelé zážitky a, samozrejme, nové poznatky z karate a kobudo. Tie sa mnohí z účastníkov budú snažiť pretaviť do skvelých výsledkov na slovenských súťažiach, ako i na MS WUKF v Rumunsku.

 

Už teraz sa tešíme na 3. ročník, ktorý bude od 7. do 13. augusta 2022, opäť v RZ Branko (Nová Baňa).

 

foto a text: Daniel Baran

 

 

https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/2021/01/logo_sfk_obrazok-640x640.png
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/peniaze_na-web-sfk.png
Kontakt
info@karate-slovakia.sk
Miletičova 3/a Bratislava, 821 08 Slovensko
NÁRODNÉ VZDELÁVACIE STREDISKO EURETHICS ETSIA
https://karate-slovakia.sk/wp-content/uploads/LOGO-EURETHICS-ETSIA-testo-in-contorni-160x160.png

Copyright © 2014 Slovenská federácia karate a bojových umení.
Created with ❤ by Marek Tettinger.