2. Svetový pohár WUKF Poľsko

2. januára 2021by mtettinger0

V dňoch 10-13.2020 sa konali v Poľskom meste Štetín 2. ročník Svetového poháru WUKF za účasti reprezentantov z klubu Karate klub Goju-Ryu Levice v počte 11 pretekárov a KK Nová Baňa s  počtom 2 pretekári. Aj napriek zlej situácii zapríčinenej vírusom covid-19, ktorý poznačil celý svet tak sa na štyroch zápasiskách v aréne Netto predstavili najlepší zápasníci z 15tich krajín. Už prvý deň súťaže sa predstavili naši najmladší zápasníci z výpravy a to Samuel Kóša ktorý si v kategórii kumite chlapci 10-11 ročný v silnej konkurencii vybojoval zlatú medailu. Ako druhý zápasník z Levíc nastúpil do kumite 12ročných Juraj Mičo, ktorý našiel premožiteľa až vo finále a tak si odniesol pekné druhé miesto.

Druhý deň súťaže pokračovali starší zápasníci a pretekárka v kata už ako stabilná medailistka Chiara Holečková, ktorá v dvoch kategóriách nedala šancu svojím súperkám, pričom obe kategórie nekompromisne vyhrala a odniesla si dva najcennejšie zlaté kovy domov.

Ďalšími úspešnými pretekármi z KK Levice sú Kristína Gáfriková, ktorá absolvovala dve náročné kategórie a odniesla si z nich 2.a 3. miesto, ďalej bojoval Norbert Kóša, ktorý vybojoval pekné druhé miesto.

Do ťažkej váhovej kategórie nastúpil Stanislav Roľko s nasadením a po náročných zápasoch prehral o postup do finále a odniesol si tak bronzovú medailu.

Členovia KK Nová baňa reprezentovali SR v disciplíne kata kde skúsená Ema Kasanová vybojovala neskutočnú bilanciu medailí a to 3x 2.miesto a 1x 3.miesto a v kategórii kobudo krásne 2.miesto.

Taktiež v zastúpení kumite nastúpil do bojov o medailu Samuel Vrana, ktorý vybojoval 3.miesto.

Za Slovensko boli postavené aj 2 tými pričom tím v zložení Andrej Kompan , Igor Smolka a Stanislav Roľko v silnom obsadení kategórie vybojovali 3.miesto v kumite sanbon shobu a taktiež rovnako 3.miesto v kumite rotačných zápasoch.

Druhý tím v silnom zložení Norbert Kóša, Tomáš Čerba a Samuel Vrana v tesnej prehre o postup do finále prehrali svoj boj a získali krásne 3.miesto na svetovom pohári.

Ako posledný zápasník zasiahol do bojov o cenné kovy dlhoročný a skúsený pretekár Patrik Puckaller, ktorý každým zápasom potvrdzoval svoje kvality až sa prebojoval do finále s rumunským reprezentantom do 20 rokov pričom sa šťastena usmiala viac na dánskeho zápasníka a Patrikovi skončila na krku strieborná medaila.

O pretekárov sa po celú dobu súťaže staral vedúci výpravy a zároveň asistent reprezentačného trénera SR, dlhoročný reprezentant Mgr. Tomáš Valentík z KK Levice, ktorý z kaučovskej stoličky radil a motivoval pretekárov k úspechom.

Za PR SFKaBU gratulujeme všetkým medailistom, i všetkým účastníkom, ktorí sa v neľahkej dobe zúčastnili TOP podujatia v rámci WUKF. Osobne ďakujeme vedúcemu výpravy, Mgr. Valentíkovi za obetovosť, profesionalitu, keďže vymenil stoličku pretekára za stoličku, istým spôsobom ťažšiu, coacha a šéfa výpravy. Výsledky: https://karate-slovakia.sk/upload/vysledky/1600073088.pdf