SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
Polish Open

V dňoch 5 až 7.10.2018 sa konala v Poľskom meste Bielsko Biala veľká medzinárodná súťaž WKF Polish Open, kde sa zúčastnilo 1600 pretekárov zo 140 klubov z 33 štátov celého sveta.

Registrovaných bolo skoro 2400 štartov. Medzi nimi sa zúčastnil aj klub STYLE KARATE LEDNICKÉ ROVNE a skončil zo 140 klubov na 77 mieste. Zúčastnila sa tu špička svetových šampiónov vo WKF, ktorí sa budú uchádzať na účasti na olympiáde v Tokyu 2020. V kata sa nedalo si nevšimnúť kvalitných európskych šampiónov ako Koch Szabolocs v kata, Peter Fabián , Dorota Balciarová. V kumite Gabor Haspartaki a iní.

Do rankingu WKF sa dostal z klubu len Adam Ondraško keď získal pre Slovensko, Slovenskú federáciu karate a klub STYLE KARATE LEDNICKÉ ROVNE 3.miesto v najťažšej váhovej kategórie + 84kg U21. V druhom kole prehral nad Nórom, ktorému coachoval legendárny Wayne Otto a Ján Daniš v kata seniors do 35 rokov skončil na 9.mieste, kde bolo 41 kvalitných pretekárov spomínanej európskej triedy WKF.

Ostatní pretekári z klubu sa nedostali do prvej desiatky. Tomuto sa hovorí veľká kvalitná súťaž. Niekedy nie výhra , ale prehra nad kvalitným pretekárom ťa posunie ďalej. Coach za klub : Ján Daniš.
Pretekári za klub: 1.Adam Ondráško : 3.miesto v kumite do 21 rokov +84 kg 2.Ján Daniš : 9.miesto kata senior do 35 rokov zo 41 pretekárov
3.Matej Chudý : 30.miesto kata do 18 rokov z 44 pretekárov 19.miesto zo 40 pretekárov kumite open
4.David Dlholucký : 21.miesto z 34 pretekárov. 18.miesto v kumite do 21 rokov -75kg ďalší pretekári : Nikola Danišová , Nikola Furová a Matej Strapko. Chrípka pretekárom znížila ich výkon ,ale aj tak som ako tréner na nich pyšný.