SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
10. ME WUKF - Malta

V dňoch 25. – 28. 10. 2018 sa konali 10. Majstrovstvá Európy v karate medzinárodnej organizácie World Union of Karate-Do Federations (WUKF). Malta hosťovala v týchto dňoch 55 federácií karate z celej Európy a vyše 2000 pretekárov.

Aj slovenská republika mala na tomto šampionáte svoje zastúpenie. V kategóriách seniorov si najcennejšiu medailu v kategóri KATA v štýle GOJU RYU priniesla Martina Valentíková z Levíc. V individuálnych kategóriách seniorov si striebro odniesla Tamara Szomolányiová v kategórii kata ostatné štýly a bronzové umiestnenie vybojovali aj Peter Zelinka (kumite) a Dominika Šalamonová (kata). Zlatú medailu si odniesli aj v kategórii juniorov Laura Anettová v kategórii KATA ostatné štýly.

Vo veľmi sledovanej kategórii kumite družstvá seniorov striebornú medailu vybojovalo družstvo v zložení Valentík, Zelinka, Kučerák a Roth.

Rovnako vo veľmi silnej konkurencii uspel aj v kategórii veteránov Ján Szabó a vybojoval si veľmi pekné tretie miesto.

V kategóriách KATA všetky štýly vybojovali kadeti Kateřina Foltánová 1. miesto a Filip Bleho 3. miesto.

Počas Majstrovstiev Európy sa konal aj 1. svetový pohár v Kobudo, v ktorom si najlepšie umiestnenie 2. miesto odniesli zo Slovenska Lukáš Tobolák – kobudo dlhé zbrane a Eliška Hudecová kobudo dlhé zbrane.

Neodmysliteľnou súčasťou Majstrovstiev Európy bolo aj odovzdávanie vlajky krajine, ktorá bude ako ďalšia v poradí organizovať Majstrovstvá sveta v karate. S hrdosťou Vám môžeme oznámiť, že po náročnom schvaľovacom procese Slovenská republika uspela ako organizátor Majstrovstiev sveta v karate a Mgr. Daniel Baran, ako prezident Slovenskej federácie karate a bojových umení prevzal vlajku a teda v júni 2019 bude Bratislava hostiť odhadom vyše 4000 športovcov z celého sveta.