SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
FBU WTKA

V dňoch 1 až 4. novembra 2018 sa v talianskej Massa di Carrara konal svetový šampionát Unified World Championships medzinárodnej organizácie World Traditional Karate Association (WTKA). Podujatia sa zúčastnilo približne päť tisíc pretekárov rôznych bojových umení a bojových športov z 28 svetových športových federácií z viac ako stovky krajín. 
Farby slovenskej republiky na šampionáte reprezentovala výprava Karate klub Seiken Bratislava doplnená o dvoch pretekárov iných klubov. Počas prvých dvoch súťažných dní bojovali pretekári v kategóriách kata, kobudo a kumite na viac ako dvadsiatich tatami o postup do nedeľného finále. V silnej konkurencii získala reprezentácia Slovenska po troch dňoch náročných bojov cenné štvrté miesto. 


Coach: Erika Letková
Rozhodca: Rastislav Kolčák

Medailové umiestnenia pretekárov v kategórii jednotlivcov: 
Teo Hurban
Children Boys 8-12 Yellow - Orange Open Style 1.miesto
Cadets Boys 13-14-15 Yellow - Orange Open Style 1.miesto
Children Mixed 10 And Under Under Brow N Open 2.miesto
 
Tomáš Tettinger
Children Boys 8-12 Yellow - Orange Open Style 3.miesto
 
Alex Jánoš 
Cadets Boys 13-14-15 Yellow - Orange Open Style 2.miesto
 
Michal Horňák 
Children Boys 8-12 Green - Blue Open Style 1.miesto
 
Kristína Kováčová 
Children Girls 8-12 Green - Blue Open Style 2.miesto
 
Diana Krammerová 
Cadets Girls 13-14-15 Green - Blue Open Style 1.miesto
Juniors Women 16-17-18 Green - Blue Open Style 2.miesto
Children Mixed 13 And Under Under Brow N Open 1.miesto
 
Sofia Seginková 
Cadets Girls 13-14-15 Green - Blue Open Style 2.miesto
 
Laura Pazdernatá 
Cadets Girls 13-14-15 Green - Blue Open Style 3.miesto
Cadets Girls 16 And Under Open Hard Style 2.miesto
 
Šimon Gašparík 
Juniors Men 16-17-18 Green - Blue Open Style 3.miesto
 
Samuel Kováč 
Cadets Boys 13-14-15 Green - Blue Open Style 2.miesto
Juniors Men 16-17-18 Green - Blue Open Style 1.miesto
Cadets Boys 16 And Under Open Hard Style 3.miesto
 
Marek Stránsky
Juniors Men 16-17-18 Brown - Black Goju Ryu 2.miesto
Juniors Men 16-17-18 Open Style 2.miesto
Cadets Boys 16 And Under Open Hard Style 2.miesto
Cadets Boys 16 And Under Open Hard Style Weapons 2.miesto
 
Michael Šulka 
Juniors Men 16-17-18 Brown - Black Goju Ryu 1.miesto
Juniors Men 19 And Under Open Hard Style 2.miesto
Juniors Men 19 And Under Open Hard Style Weapons 1.miesto
 
Anna Mária Vakulová 
Juniors Women 16-17-18 Yellow - Orange Open Style 1.miesto
Juniors W Omen 19 And Under Open Open Weapons 1.miesto
Juniors W Omen 19 And Under Open Hard Style Weapons 1.miesto
Juniors W Omen 19 And Under Open Open Weapons 1.miesto
 
Simona Kolčáková 
Juniors Women 16-17-18 Brown - Black Goju Ryu 1.miesto
Juniors Women 16-17-18 Brown - Black Open Style 3.miesto
Jun - Sen Women 16 - 35 Open Long Okinawa 2.miesto
Juniors Women 19 And Under Open Hard Style 3.miesto
Juniors Women 19 And Under Open Hard Style Weapons 2


Ľudovít Kocsis (KO TJ Slovan Duslo Šaľa)
Seniors Men 19-35 Brown - Black Goju Ryu 1.miesto
Seniors Men 19-35 Brown - Black Open Style 1.miesto
Jun – Sen 16 – 36 Open Long Okinawa 1.miesto

Maxim Sarkocy (Karate-Kickbox Klub Pezinok)
Children Mixed 13 And Under Under Brown Open 3.miesto
Children Mixed 13 And Under Under Brown Open Weapons 2.miesto
Cadets Boys 16 And Under Open Hard Style Weapons 1.miesto


Fotogaléria k článku

SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
created by   SERVIS
PODNIKATEĽA